Pap Bianka világbajnoki ezüstérmes!

Pap Bianka az érmeivel
Fotó: Tino Henschel

Tegnap este, helyi idő szerint 21 órakor rendezték a női 100 méteres hátúszás döntőjét, ahová Bia a legjobb idővel kvalifikálta magát. Egy nagyon meggyőző, magabiztos előfutambeli úszást mutatott Bia, így reménykedhettünk, hogy a döntőben is egy hasonló produkciót láthatunk majd Tőle. Nem így lett.

Bia hatalmas csatában 1 (!)századmásodperccel kikapott holland ellenfelétől. Egy világbajnoki ezüst érmet egyértelműen nem szabad csalódásnak megélni, de aki ismeri a hátterét ennek a hosszú felkészülésnek az tudja csak, hogy ez nem az az eredmény ami a realitás. A sport pedig ilyen. Ez volt Bianka 17. világversenyről nyert érme, ami nagy büszkeség Magyarország számára is.

“Nehéz most mit mondanom. Nem erre számítottam. És nem is az érem színe ami bánt, hanem az idő amit úszott. Bia sokkal jobb időkre képes, de ez itt most nem jött ki. Meg fogjuk találni az okokat, aztán orvosoljuk majd a dolgot és jövőre egy “új” Pap Biankát fognak majd látni az emberek” – értékelt röviden Álmos.