Edzésünkön járt az igazi Legenda

Pap Bianka, Illés Fanni, Száraz Evelin, Szabó Álmos és Vereczkei Zsolt

A háromszoros paralimpiai bajnok Vereczkei Zsolt és kollégája tiszteletét tette szakosztalyunknál. Zsolt megnézte hogyan készülnek a jelen válogatott paraúszói a tokiói Paralimpiára, közben rögvest leszögezte, ez a munka már neki nehezére esne… Persze Zsolti már letette a névjegyét a történelem könyvekben, hiszen 7 paralimpiáról 7-szer éremmel tért haza, amiből hármat meg is nyert.

Bővebben

Megérkeztünk

Fotó: Tino Henschel

Véget ért a Londonban rendezett kvalifikációs Világbajnokság. Nagyon büszkék lehetünk a csapatunkra, hiszen a Magyar Paraúszó válogatottból most csak Vasas versenyzők nyertek érmeket. Egy tökéletesen lebonyolított versenyen vannak túl a csapat tagjai, szinte hibátlanul hozták a brittek a tőlük megszokott precizitást, rendezést. Az egész válogatott tökéletesen meg volt elégedve a körülményekkel, a szállással és az étkezéssel egyaránt.

“Megérkeztünk” bővebben

Pap Bianka világbajnoki ezüstérmes!

Pap Bianka az érmeivel

Tegnap este, helyi idő szerint 21 órakor rendezték a női 100 méteres hátúszás döntőjét, ahová Bia a legjobb idővel kvalifikálta magát. Egy nagyon meggyőző, magabiztos előfutambeli úszást mutatott Bia, így reménykedhettünk, hogy a döntőben is egy hasonló produkciót láthatunk majd Tőle. Nem így lett.

“Pap Bianka világbajnoki ezüstérmes!” bővebben

Illés Fanni világbajnok!

Száraz Evelin világbajnoki bronzérmes!

A londoni paraúszó Világbajnokság első napján rögtön két fő versenyszámmal kezdtünk. Először Fanni úszott, aki az előfutamok után a legjobb pályára nyerte a besorolást, hiszen délelőtti úszásával nem hagyott kérdést. A döntőben pedig egy ritkán látható, taktikus, érett és borzasztó magabiztos versenyzéssel a tavalyi Európa-bajnoki címe mellé begyűjtötte a világbajnoki aranyérmet is.

“Illés Fanni világbajnok!” bővebben

Már a helyszínen van csapatunk

Hétfőn kezdődik a paralimpiai kvalifikációs Világbajnokság, Londonban. A szűk létszámú, de annál erősebb magyar válogatottat 4 Vasas sportoló képviseli majd. Mindegyikük szép reményekkel érkezett a viadalra.

Soha nem látott erős mezőny áll rajthoz, hiszen itt már mindenki az olimpiai kvótákra összpontosít. A verseny rangját tovább emeli, hogy ennyi nemzet, mint idén még soha nem nevezett világbajnokságra.

Íme egy rövid értékelés a szereplőkkel :

Rögtön az első nap kiemelt versenyszámok várnak ránk, hiszen Fanni és Evelin a főszámukkal kezdenek. A második versenynapon pedig bemutatkozik Totó is 100 háton, ahol paralimpiai bajnok volt 2016-ban Rióban, és Biára is kiemelt feladat vár majd a 200 vegyes döntőjében.

Várjuk a rajtot, addig is hajrá Vasas, hajrá Magyarok!!!